[2023-01-13] Статья: Опять про гитарные струны? Да!!!
Говорим про плохие струни или экзотические способы их установкиВірите чи ні, але у 8 з 10 гітар, які мають проблеми з настройкою, причиною зазвичай є погані струни або екзотичні способи їх встановлення. Ось кілька способів боротьби з цими проблемами.

Фото 1

Давно хотів висвітлити цю тему, але, чесно кажучи, не наважувався, бо вона здавалася такою банальною. Я впевнений, що багато хто з вас уже має власний досвід в оцінці якості налаштування, але я щодня отримую гітари на ремонт і часто чую про підвищення стабільності строю як на електро, так і на акустичних гітарах. Є багато причин, через які гітара може не тримати стрій, але сьогодні ми обговоримо найпростішу: струни.

 

 

Знову стаття про струни? Та він збожеволів, скажете ви. Вірите чи ні, але у 8 з 10 гітар, які мають проблеми зі строєм, виявляється, це спричинено самими струнами та/або способом їх встановлення. Для деяких гітар проблеми спричиняють верхній поріжок або сідла/тремоло; інші мають проблеми з кілками або зношеними шпильками бриджів на акустичних гітарах, ритейнерами струн тощо. Але погані струни та екзотичні способи їх встановлення є причиною № 1 в проблемах з настройкою. Давайте глибше розглянемо, що тут відбувається і що можна зробити.

 

“Чим більше витків на кілках, тим більше шансів виникнення проблем з настройкою.”

 

Протягом багатьох років я бачив найбожевільніші речі, які люди роблять зі своїми струнами. Ось декілька простих порад, які допоможуть вам усунути проблеми з настройкою, будь то електро чи акустична гітара, з металічними або нейлоновими струнами.

 

Можлива проблема № 1: самі струни

Вам всім знайома ця «проблема» під час встановлення нових струн на гітарі: після того, як їх настроїте та пограєте протягом хвилини, вам потрібно настроїти їх знову, і це триватиме деякий час, залежно від матеріалу струн. Це нормально, коли струни натягуються вперше; вони залишатимуться в строю лише після того, як “сядуть”. Ось кілька порад, як цього досягти:

  1. Якщо після встановлення кілька разів натягнути струни, просто потягнувши їх руками вгору, цей процес помітно прискориться. Для цього також існують інструменти, які називаються розтягувачами струн, але ви можете зробити це своїми руками. Це називається попереднім розтягуванням і зробити це дуже просто. Як правило, сталеві струни сідають швидше, ніж нейлонові.
  2. Клієнт купив «попередньо натягнуті струни» та приніс їх, щоб я міг спробувати їх у магазині. Ніякої різниці, крім ціни, я не помітив, але хотів би зазначити, що такі набори існують.
  3. Струни з кріогенною обробкою струн можуть ставати у стрій швидше від самого початку. Ця обробка широко використовується для усунення напруження, особливо в металевих частинах, наприклад, на високоточних компонентах гоночних двигунів. Це може працювати на сталевих струнах, але у мене є сумніви, що це працюватиме на нейлонових струнах. Доволі смішно, але я ніколи не читав про покращення настройки на будь-якому наборі струн із кріогенною обробкою, але є багато відгуків про те, наскільки добре вони звучать, як довго вони прослужать тощо. Вам вирішувати, чи відрізнятимуться ці струни від інших. Спробуйте. Згодом кожен набір струн повинен залишатися у строю без жодних проблем, незалежно від того, який метод ви використовуєте для прискорення цього процесу.

 

“Струни з кріогенною обробкою стають у стрій швидше з самого початку.”

 

Колись до мене на робочий стіл потрапила британська гітара Burns 1960-х років, яка все ще була оснащена оригінальним набором струн з пласкою обмоткою з фабрики. І ці струни ідеально строїли майже 60 років по тому. Якщо струни не пошкоджені, проблем не має бути. Проблема, яку я регулярно бачу, полягає в тому, що абсолютно нові набори струн мають таке собі “тухле яйце”, спричинене проблемами під час виробництва. З мого досвіду, це переважно сталеві струни певних марок і дуже часто струни G (Соль), але у мене також були погані нові струни D (Ре) і B (Сі) з коробки. З такими струнами, хоч би що ви не намагалися робити, ви не зможете настроїти їх. І ви побачите, що вони мають неприродний рух. Я поняття не маю, що спричиняє цю проблему під час виробництва, але просто майте це на увазі, якщо у вас виникнуть проблеми з настройкою нового набору струн. Рішення просте: замініть “тухлу” струну або увесь набір на новий.

 

Можлива проблема № 2: чим більше, тим веселіше

Багато людей вважають правильним і важливим намотувати струну на всю її довжину, щоб вона могла краще лишатись в строю, адже додаткові витки додають стабільності  (фото 1). Все з точністю до навпаки. Чим більше витків у вас на кілку, тим більша ймовірність проблем з настройкою. Отримати якомога меншу кількість витків на кілку - це вірний шлях. Подивіться на замкові кілки. Вони взагалі майже не мають обмотки і при цьому забезпечують найкращу стабільність строю. За хвилину ми поговоримо про те, як цього досягти. Найкраще і найсмішніше твердження, яке я чув за ці роки, було від одного клієнта, коли я намагався пояснити, що це погана ідея змотувати струни на всю довжину. Він пояснив, що продовжить це робити, оскільки у виробника є вагомі причини виготовляти струни саме такої довжини :) Я вважаю, що хтось повинен робити те, що робить когось іншого щасливим :)

 

Можлива проблема № 3: хиткі кілки

Щоразу, коли ви замінюєте струни, переконайтеся, що всі гвинти та шестигранні гайки ваших кілків затягнуті належним чином. З послабленим і рухомим кілком у вас не тільки виникнуть проблеми з настройкою. Він також є поширеним джерелом дивних шумів, які ви можете почути навіть в тоні гітари з драйвом. Звучить тривіально, але це важливо.

 

Можлива проблема № 4: неправильне встановлення струн

Це, безумовно, найпоширеніша проблема, і кожен має свій спосіб настроїти гітарні струни. Деякі кращі за інші. Я не кажу, що мій метод, яким я користуюся в магазині, є найкращим і єдиним ефективним. Але протягом багатьох років я випробував багато різних методів, і той, який я хочу показати та порекомендувати вам, є найкращим для мене. Він включає в себе те, про що ми щойно говорили: укладка найменшої кількості витків на кілку для максимальної стабільності строю, що імітує принцип роботи замкового кілка. Метод працює на всіх стандартних кілках. Цьому дуже легко навчитися, тож спробуйте.

 

 

Якщо ви не хочете йти на компроміс,  тоді не обійтися без використання замкових (або локових) кілків на вашій гітарі. Але якщо локові то є 10/10, то наступний метод намотування буде 8,5/10, що зовсім непогано.

 

 

Я показую метод намотування на акустичній гітарі з конфігурацією кілків 3+3, але він також працює і з конфігурацією 6 в лінію (правих або лівих). Він не працюватиме з вінтажними кілками Kluson 1950-х років, які ви часто бачите на олдових Stratocaster і Telecaster, тому що на штоці у них немає отвору для струни, окрім того, що зверху.

 

 

1. Розташуйте шток кілка так, щоб отвір для струни знаходився на одній лінії з відповідною ямкою для струни на верхньому поріжку.

 

Фото 2

 

2. Протягніть струну через отвір на кілку та залиште лише невеликий натяг. Як правило, якщо ви можете покласти пальці правої руки під струни, цього достатньо. Тепер пальцем правої руки зафіксуйте струну за поріжком, залишивши невеликий натяг на грифі (фото 2). Мені подобається відрізати зайву частину решти струни на цьому етапі для зручності. Але ви також можете залишити всю довжину, доки не закінчите - як вам більше подобається.

 

Фото 3

 

3. Зігніть решту струни навколо штоку кілка під гострим кутом, щоб вона утворила букву «V». Не забудьте, що все ще маєте фіксувати струну пальцем (фото 3).

 

Фото 4

 

4. Потім заведіть решту струни під струну, щільно притиснувши її до штоку, все ще фіксуючи струну пальцем, і зігніть її над струною (Фото 4 і Фото 5).

 

Фото 5

 

5. Настройте струну та відпустіть палець. Вам знадобиться лиш незначний рух кілка, щоб настроїти струну, тож до цього вам доведеться звикнути. Відріжте решту струни, і готово (Фото 6).

 

Фото 6

 

У конфігурації кілків 6-у-лінію ви можете продовжити і зробити так з іншими струнами, як вказано вище. У конфігурації 3+3 вам доведеться віддзеркалювати процес за допомогою рядка G (Соль), B (Сі) і високої E (Мі). Емпіричне правило полягає в тому, що решта струни завжди згинається до середини головки грифу, щоб створити «V».

 

 

Це дуже простий і дуже ефективний метод. Також важливо зафіксувати і тримати струну пальцем протягом усього процесу, поки вона не буде налаштована.

 

 

Якщо у вас є гітара, яка не тримає стрій, велика ймовірність, що це все, що вам потрібно буде зробити. Якщо це не допомогло, принаймні ви зробили все можливе, перш ніж звернутися до майстра. І ваш майстер буде вражений вашими способами усунення несправностей. Це заощадить йому час на вирішення проблеми, а вам також заощадить гроші.

 

 

За матеріалами Premier Guitar

Dirk WackerКомментарии (0)

Друзья! Пожалуйста, размещайте ваши комментарии исключительно о данной конкретной новости.


Важно! Сообщения с использованием ненормативной лексики, информацией агрессивного содержания, политического толка, а также обсуждение ценовой политики будут блокироваться администрацией сайта. Не тратьте свое время и силы на негатив. Спасибо за понимание! JAM – Твой Музыкальный Магазин!

Ваше имя: