[2023-03-17] Стаття: Людина, яку не забудуть!
Тед Маккарті та його вплив на Пола Ріда СмітаТед Маккарті (Ted McCarty)

Виготовлення гітар – це мистецтво, яке, як і всі його форми, має багату історію. Однією з найважливіших фігур у цій історії постає Тед Маккарті (Ted McCarty)

Ви, напевно, чули ім’я McCarty в модельному ряді PRS. Перша PRS McCarty була представлена у 1994 році і з тих пір Теда вшанували багатьма дизайнами інструментів. Тепер сімейство гітар McCarty охоплює від серії SE до Core і представляє більш вінтажні по дизайну та стилю гітари. Але чому Пол Рід Сміт взагалі захотів назвати гітару ім'ям "McCarty"? Далі ви дізнаєтеся більше про Теда Маккарті та почуєте спогади Пола про їхні особливі стосунки.

 

 

Тед Маккарті був піонером електрогітари та індустрії музичних інструментів. Він обіймав посади віце-президента Gibson Guitar Corporation у 1949 році та президента у період 1950-1966 років. Пол вперше натрапив на ім’я Теда в патентному бюро США на початку 1980-х років. Ось як Пол згадує цю історію:

 

Тед Маккарті (Ted McCarty) та Пол Рід Сміт (Paul Reed Smith)

  

Пол Рід Сміт: «Я вперше дізнався про Теда Маккарті в патентному бюро. У ті часи ви не переглядали комп’ютер – ви заходили в офіс і збирали великі папки патентних документів, гортали їх, як папірці у кошику для записів. Тож там у розділі «Електричні музичні інструменти» я шукав попередні патенти, пов’язані з моїм патентом на компенсований верхній поріжок. Я продовжував гортати патенти, які бачив на своєму столі в ремонтній майстерні. Здебільшого на них було два імені: Лео Фендер або Тед Маккарті. «Хто такий Тед Маккарті?» Я знав, хто такий Лео Фендер, а от інші були явно пов’язані з Gibson: патент на бридж Tune-O-Matic, патент на Les Paul та багато інших, у яких винахідником було вказано - «Тед МакКарті, Каламазу, штат Мічіган». У той час майже ніхто не знав його імені, і ніхто не знав, що бридж без стоп тейлу в кулуарах Gibson називається бриджем Маккарті. Ми говоримо про початок 1980-х років. Отже, я зробив копії купи патентів на копіювальному апараті та забрав їх із собою».

 

 

Крім Les Paul і Tune-O-Matic, Маккарті також був відповідальним за кілька інших патентів та інновацій, включаючи звукознімач-хамбакер (разом із Сетом Лавером), Explorer, Flying V, SG, ES 335 і Firebird, і це далеко не все! Непогане резюме!

 

Тед Маккарті (Ted McCarty) та Gibson

 

Перенесемось у 1986 – другий рік від заснування PRS Guitars…

Пол Рід Сміт: «Ми сиділи, це був початок компанії PRS, і я пам’ятаю, що було холодно, тому що коли ми відчиняли двері, то доводилося одягати пальта, оскільки столи стояли прямо біля дверей у гаражі. Мій стіл був поруч із Клеєм Евансом (на той момент віце-президентом із продажу PRS), і я сказав: «Хотів би я поговорити з Тедом МакКарті». Клей сказав: «То подзвони йому». Я сказав: «Не можу я йому подзвонити!» А Клей каже: «Дзвони йому! Що він зробить? Не візьме слухавку?» Отже, я набрав номер, і… він відповів. Я розповів йому про себе і що роблю. Тед був помірно зацікавлений, і я запитав, чи можу я найняти його консультантом. Він відповів: «Ні. Я не зможу прилітати літаком». Тож я запропонував: «Чи можу я відвідати вас?» І потім двічі їздив до нього в гості в Мічиган і розпитував його абсолютно про все. Я його задовбав! Він мав стільки знань і корисної інформації для мене.

 

 

«Який клей він використовував для ладів? (Спойлер: це був риб’ячий клей. Пол спробував його одного разу, і він засмердів! Більше ним не користувалися). Як вони клеїли топи? Як клеїли грифи? Як вирівнювали накладки? Як висушували грифи з накладками?

 

 

«Я, напевно, запитав його про все що тількі можливо, і наприкінці другого дня він дуже розлютився, і я запитав: «Що не так, Теде?» Він відповів: «За тридцять років ніхто не задавав мені цих питань. Я заробляв цим на життя, але нікого це не цікавило. Ти перша людина, яка запитала мене. Усі інші запитують тільки про те, як швидко розбагатіти… або де знайти старий Les Paul, Flying V, Explorer? Мене ніхто не запитував, чим я заробляю на життя». Відверто кажучи, він був роздратований, що ніхто не подзвонив, щоб запитати його. Після цих інтерв’ю та ще цілого тижня інтерв’ю у нього вдома на Мауї я знав усе, що він пам’ятав».

 

А в 1994 році була представлена перша модель PRS McCarty 

Пол назвав цю гітару на честь Теда МакКарті, тому що вона втілювала в собі всі його рекомендації щодо виготовлення гарної електрогітари.

 

 

Пол Рід Сміт: «Девід Ґріссом прийшов до нас і сказав: «Я хочу гітару, яка звучить як у Дуейна Олмана з концерту у Fillmore», і ми розробили McCarty. Коли я сказав Девіду, що хочу назвати модель ім’ям McCarty, він великодушно погодився. Він вважав, що це було правильно. Ми тоді ще не знали, що згодом з’явиться DGT, і я подумав, що це було дуже люб’язно з боку Девіда».

 

PRS McCarty

 

Протягом наступного десятиліття Пол і Тед багато спілкувалися, а також кілька разів зустрічалися особисто

Пол завітав до нього на Гаваї на п’ять днів після перших двох поїздок до Мічигану (Маккарті змінював локацію в залежності від пори року). Зрештою Тед відвідав магазин PRS Virginia Avenue в Аннаполісі, був гостем PRS Guitars на виставці NAMM у 1990-х роках, а також потрапив до діючого і зараз магазину PRS Guitars у Стівенсвіллі, штат Меріленд у 1997 році, щоб знятися у рекламному відео разом з Карлосом Сантаною, Тімом Махоні та кількома співробітниками PRS.

 

 

Пол Рід Сміт: «Коли Тед приїхав до магазину на Вірджинія-авеню, ми зібралися разом з усіма і я запитав його про звукознімачі. Він видав: «Я просто сказав своєму інженеру зробити щось, щоб заглушити гул» (пер. - “to buck the hum”). І ми почали реготати – поряд стоїть чувак, який придумав назву “хамбакер” (пер. - “hum-bucker”)! (Сет Лавер був його інженером).

 

 

«Він також був на кількох виставках (Dallas Vintage Guitar Show та Winter NAMM), і ми жили разом в отелі. Я возив його на колясці по павільонах, а люди виходили зі своїх кабінок і ставали на коліна, щоб вшанувати його. Це було дуже зворушливо. Ще до цього Лео Фендер та інші часто приходили до нашого стенду, висловлювали свою повагу і казали мені: «Ти робиш добру справу. Не зупиняйся». Але тепер Тед був з нами – і він брав активну участь. Ми всі його обожнювали і вірили, що він передав нам естафету. За ці роки він дав десятки інтерв’ю для преси на тих шоу».

 

Тед Маккарті (Ted McCarty) та Пол Рід Сміт (Paul Reed Smith)

 

Крім безпосередньо виготовлення гітар, Маккарті також був критерієм для Пола в управлінні компанією-виробником

 Перед тим як фабрика PRS переїхала через Чесапікську затоку з Аннаполіса на острів Кент, Пол консультувався у Теда про те, як це правильно зробити.

 

 

Пол Рід Сміт: «Я просив його поради як мені перенести фабрику – він робив це 3 рази! Він відповів: «Це буде лють. Зберігай спокій». Я думав, що він збирається розповісти мені щось про те, як упакувати машини та встановити їх знову назад, але він говорив зі мною емоційно як лідер. Крім бізнесу та гітар, він дійсно став для мене як дідусь. Я був на його 90-річчі. Я співав йому в лікарні, коли він помирав. Я все ще спілкуюся з його донькою Сью, і ми маємо його підписану угоду – контракт у нашому сейфі – що PRS стане виробником його гітари. Ось так».

 

Тед ніколи не грав на гітарі, але щороку брав інтерв’ю в усіх музикантів Нью-Йорку та уважно слухав і реагував на їх потреби

І ще він відчував ринок та його сприйняття (чи навпаки). Завод Kalamazoo Gibson знав, як висушити деревину, де розмістити лади, як спроектувати бридж тощо.

 

Пол Рід Сміт: «Я поглинав усе, що казав Тед, як їжу, тому що це була наша історія. Чи він знав свою справу? Боже мій, звісно так! Чи він був хорошим виробником гітар? Блискучим! Чи він знав все про гітари? Абсолютно. Чи він був лідером галузі на той час? Так. Для цієї компанії дивом було не те, що ми отримали цього дідуся – особливо для мене це було особисто – а те, що він схвалив нас як виробника гітар і став нашим ендорсером. Він сказав: я збираюся сказати світові, що я вірю в гітари та людей у PRS.

 

 

«Ось у чому була магія. Я запропонував угоду: «Ти розказуєш нам усе, а я зроблю тебе людиною, яку не забудуть». І він сказав: «Добре, домовились». Він дотримав свого слова, а ми дотримали свого».

 

 

Від усіх у PRS, дякуємо тобі, Теде. Тебе ніколи не забудуть.

Тед Маккарті (Ted McCarty)

 

Джерело - PRS Guitars

 Комментарии (0)

Друзья! Пожалуйста, размещайте ваши комментарии исключительно о данной конкретной новости.


Важно! Сообщения с использованием ненормативной лексики, информацией агрессивного содержания, политического толка, а также обсуждение ценовой политики будут блокироваться администрацией сайта. Не тратьте свое время и силы на негатив. Спасибо за понимание! JAM – Твой Музыкальный Магазин!

Ваше имя: